Деякі фахівці вважають, що блакитна флуоресценція покращує зовнішній вигляд діаманта, особливо діамантів з колірною гамою від I до М. Голубувата флуоресценція може зробити слабкий жовтуватий діамант більш безбарвним при ультрафіолетовому освітленні, наприклад при природному денному освітленні.
Протилежність вірна для алмазів з більш високою колірною гамою: алмази в колірній гамі від D до H з блакитним флуоресценцией часто вважаються менш бажаними. Голубувата флуоресценція може в деяких індивідуальних випадках проявляти каламутність або жирність в цих діамантів.
Вплив флуоресценції на ціну неоднозначно. Наприклад, на американському ринку торгівлі діамантами флуорисцуючі безбарвні алмази з ледь вловимими відтінками існує величезний попит і вони на 5-10% дорожче каменів, що не володіють цією властивістю. В Європі ж абсолютно навпаки, флуоресцентні діаманти не користуються попитом, відповідно на них іноді враховується знижка 10-15%. Для українського ринку флуоресценція діаманта не має значення в ціні.